Tydzień pupila

„Wy nie wiecie, a ja wiem,
Jak rozmawiać trzeba z psem,
Bo poznałem język psi,
Gdy mieszkałem w pewnej wsi.
A więc wołam: – Do mnie, psie!
I już pies odzywa się.
Potem wołam: – Hop-sa-sa!
I już mam przy sobie psa.”

Od poniedziałku 12.01.2015 r. wszystkie klasy I – III biorą udział w szkolnej akcji „Tydzień Pupila” organizowanej przez klasę Ib i If. Każde dziecko kocha zwierzęta. Instynktownie czują, że kiedy pokochają swojego pupila on pokocha je. Będzie ich najwierniejszym przyjacielem. Wspaniałym kompanem zabaw i powiernikiem wszystkich dziecięcych trosk i radości.

Pierwszy dzień (poniedziałek) zaczął się wywieszeniem plakatów z dziecięcymi pupilami. Każda klasa wykonała inną postać. Naszą szkołę „odwiedziły” kolorowe papugi, łaciate pieski, mądre żółwie, rybki spełniające życzenia i zwinne koty. Wiele radości sprawiło wykonanie kolorowych prac z pupilami, którzy tak bardzo ożywili korytarze naszej szkoły. Ogłosiliśmy także akcję „Dzieciaki dokarmiają Psiaki” i rozpoczęliśmy zbiórkę karmy dla psów, którą w piątek przekażemy do choszczeńskiego schroniska.

Dzień drugi (wtorek) to kolorowe korowody poprzebieranych za swoich pupili uczniów klas I-III, którzy ze śmiechem reprezentowali stroje imitujące ich ulubione domowe zwierzaki.

A już jutro niespodzianka… Spotkanie z panem weterynarzem Pawłem Walendzik . Serdecznie zapraszamy wszystkie klasy I-III z wychowawczyniami:)

Agnieszka Bodnar, Katarzyna Szczerba