Sp1

Tydzień pupila – spotkanie z weterynarzem

W ramach „Tygodnia Pupila” wszystkie klasy I-III uczestniczyły w bardzo ciekawym spotkaniu. W środę (14.01) naszą świetlicę odwiedził od dawna wyczekiwany gość- lekarz weterynarii Pan Paweł Walendzik. Dzieci miały niebywałą okazję wysłuchania wskazówek dotyczących opieki nad zwierzątkami domowymi. Pan Paweł powiedział nam na czym polega jego praca oraz kiedy potrzebna jest wizyta w gabinecie weterynaryjnym. Przypomniał nam także bardzo ważną sprawę- zwierzęta nie są zabawkami, wymagają od nas odpowiedzialnej opieki, gdyż tak jak my- chorują i cierpią, a bez naszej pomocy same sobie nie poradzą. Po obejrzeniu interesującej prezentacji multimedialnej na temat zasad prawidłowego żywienia pupili oraz sposobów dbania o ich higienę, dowiedzieliśmy się również mnóstwo ciekawostek o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami, konieczności szczepień, a także raz na całe życie zapamiętamy, iż nie wolno zaczepiać ani głaskać nieznanych nam zwierząt.

Dzieciom bardzo podobała się taka nietypowa lekcja o domowych zwierzątkach, a ich ciekawe pytania zaskakiwały nawet samego Pana weterynarza. Na koniec spotkania przekazaliśmy własnoręcznie wykonaną kartkę z podziękowaniami.

W czwartek (15.01) naszą szkołę odwiedziły bardzo ciekawe stworzenia. Przecieraliśmy oczy ze zdumienia, ponieważ nie wiedzieliśmy, czy są one prawdziwe, czy nie. Tymi tajemniczymi istotami były „zwierzaki cudaki” wykonane przez uczniów klas I-III w ramach „Tygodnia Pupila”. Wszystkie klasy z ogromną pomysłowością wykonały przepiękne przestrzenne sylwetki zwierząt, które do złudzenia przypominały żywe istoty. Do końca tygodnia można je podziwiać na łączniku szkolnym.

Wszystkim uczniom oraz ich Paniom serdecznie dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie w przygotowywanie się do wszystkich zadań.

Organizatorki:

A. Bodnar, K. Szczerba

 Skip to content