Sp1

Turniej matematyczno – przyrodniczy

Koniec roku szkolnego już tuż, tuż a uczniowie klas II i III jeszcze mogli wykazać się swoimi umiejętnościami z matematyki i przyrody. W dniu dzisiejszym odbył się turniej matematyczno  – przyrodniczy. Wzięli w nim udział przedstawiciele  klas II i III. Uczniowie mieli do wykonania 8 zadań o tematyce matematyczno – przyrodniczej. Chyba największym powodzeniem cieszyło się doświadczenie na wykonanie cieczy nienewtonowskiej. Pozostałe zadania także wykonywane były z wielkim entuzjazmem. Uczniowie mieli do odczytania informacje z mapy pogodowej, musieli ułożyć łańcuchy pokarmowe i dokonać obliczeń po grze w kręgle. Umiejętnością liczenia wykazali się też dokonując obliczeń na kubeczkach, a następnie układając piramidę z kolorowych kubeczków przy pomocy sznurków z gumką recepturką. I to nie był jeszcze koniec atrakcji, gdyż dwa następne zadania były do wykonania na macie do kodowania. Uwieńczeniem zadań turniejowych było ułożenie po kolei nazw miesięcy i dopasowanie do nich cyfr rzymskich.

Wszyscy uczniowie doskonale bawili się podczas turnieju i wykazali się dużą wiedzą. Gratulujemy!

Organizatorzy

Danuta Pałka i Brygida Gębarska

Zapraszamy do fotoreportażu z turnieju:)Skip to content