Sp1

Turniej BRD 2016

W miniony piątek w Zespole Szkół w Pełczycach odbył się 39. Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jak co roku głównym organizatorem  była Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie. Jedynkę reprezentował zespół uczniów w składzie Małgorzata Jasiewicz, Julia Skrzypiec, Igor Bruzgo i Błażej Sipa.

W części turniejowej uczestnicy rozpoczęli zmagania od rozwiązania testu złożonego z pytań wiedzy ogólnej na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie zespoły przeszły do części praktycznej, w której czekał tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego oraz sprawdzian umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zmagania turniejowe rozpoczęliśmy od losowania kolejności przejazdu po torze przeszkód i tu niestety zdziwienie, gdy naszym oczom ukazał się numer… 1, co oznaczało, że idziemy na „pierwszy ogień”.  W rezultacie losowanie to okazało się pechowe, gdyż stres był silniejszy i nie wszystkie przeszkody okazały się do pokonania. Ale na pewno wiedzy nikt nam nie odbierze, test zaliczyliśmy niemal bezbłędnie. W klasyfikacji końcowej nasza drużyna nie zajęła miejsca na podium, ale i tak wróciliśmy z uśmiechami na twarzach, no cóż nie co roku musimy być „naj..” . W przyszłorocznym już 40. Turnieju nasi reprezentanci już jako gimnazjaliści będą mogli ponownie zmierzyć się z przepisami ruchu drogowego.

Karolina Hawrylewicz-Puziak

Invalid Displayed GallerySkip to content