Sp1

Tropiciele wiedzy w I b

Pierwszaki z Ib dzielnie i wytrwale tropią wiedzę w praktycznych działaniach. Ostatnio nurtowało nas wiele pytań. Na przykład: dlaczego jedne rzeczy toną, a inne nie? Czy w tafli wody choszczeńskiego jeziora można przejrzeć się jak w lustrze? Czy można „zrobić” wiatr w klasie? Co się stanie, jeśli osolona woda wyparuje nam ze słoika? I dlaczego statki utrzymują się na wodzie? A czy nasze ciało utrzyma się na wodzie? Na te i wiele innych pytań Tropicieli wiedzy z Ib znaleźli odpowiedzi, które na zawsze zostaną w naszych głowach.
Śmiejąc się, bawiąc, odkrywając, biorąc udział w wielu aktywnych działaniach dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy. Wszystko zaczęło się od poznania kolejnej z literek – W.W jak nasza życiodajna woda. Dotykaliśmy, robiliśmy doświadczenia i obserwowaliśmy ich wyniki, stroiliśmy miny u Logopedy poznając przy okazji kolejny zawód wykonywany przez naszego Rodzica, dmuchaliśmy i falowaliśmy chustą animacyjną wywołując wiatr, śledziliśmy wiadomości z Naszego Elementarza, które dzięki możliwości korzystania z rzutnika wydały nam się jeszcze bardziej atrakcyjne, a w pracowni komputerowej udowodniliśmy sobie, że krople deszczu mogą pojawić się także na ekranach naszych komputerów.
Aktualnie mali Tropiciele Wiedzy bardzo zafascynowali się ptakami pozostającymi z nami na zimę. Postanowiliśmy zorganizować klasową akcję „Pierwszaki dokarmiają Ptaki”. Mamy jednak nadzieję, że nasza klasowa inicjatywa przerodzi się w szkolna akcję. Szczegóły już wkrótce. W coraz chłodniejsze dni ciepło pozdrawia i zachęca do przyłączenia się do naszej akcji Ib!

Agnieszka BodnarSkip to content