Sp1

Teatrzyk cieni w IB

„Tam gdzie on – tam i ja
Zawsze on i ja.
I razem ze mną przez cały świat
Wędruje od lat mój cień”

Klasa I B z radością wykorzystała panującą dżdżystą i szarą pogodę do zorganizowania własnego teatru cieni. Zafascynowani zjawiskiem cienia zamieniliśmy się w aktorów i stworzyliśmy niezapomnianą opowieść stworzoną z cieni. Świetnie się przy tym bawiliśmy  Stworzyliśmy także własne pacynki do teatru cieni i będziemy je jeszcze wielokrotnie z radością wykorzystywali.
Jednocześnie dowiedzieliśmy się czym właściwie jest cień, kiedy się on pojawia i czy towarzyszy nam zawsze? Wiemy już kiedy jest on wyraźny a kiedy mniej, kiedy jest z przodu a kiedy z tyłu albo z boku. Powtórzyliśmy też przy okazji figury geometryczne które świetnie nadają się do tworzenia rozmaitych cieni i przypomnieliśmy sobie pojęcia „mały”, „duży”, „z tyłu”, „z przodu” i wiele innych.

Bardzo przyjemnie nam się uczy poprzez zabawę!

Agnieszka BodnarSkip to content