Sp1

Teatralna wycieczka do Chin

Dnia 14 grudnia 2017r. klasy 4c i 4d wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę szkolną do Gorzowa Wlkp. na spektakl pt. „Tygrys tańczy dla Schu-hin”, przygotowany przez Teatr im. Juliusza Osterwy.

O godz. 7.45 mieliśmy umówioną zbiórkę, o 8.00 wyjechaliśmy. Atmosfera w autobusie była miła; bawiliśmy się, graliśmy na telefonach, rozmawialiśmy i bardzo staraliśmy się zachowywać kulturalnie. O 9.30 byliśmy na miejscu.  Gdy weszliśmy do teatru, zaprowadzono nas do foyer. Oczekując na przedstawienie, robiliśmy zdjęcia, oglądaliśmy wnętrze. Wreszcie weszliśmy na widownię i zajęliśmy miejsca, niecierpliwie oczekując, co wydarzy się dalej. Trzeci gong oznaczał początek przedstawienia. Główną bohaterką była tytułowa Schu- hin, chińska dziewczynka, którą cechowały wyjątkowy upór i miłość do brata. Wspomniany brat, Li-tu zachorował. Nie zważając na  przeciwności losu, Schu- hin robiła wszystko, by mu pomóc. Przedstawienie było ciekawe i w czarodziejski sposób przeniosło nas do Chin, pokazując życie i kulturę tego wielkiego kraju.

Po spektaklu czekała na nas niespodzianka- Mikołaj, który rozdał wszystkim dzieciom słodkie niespodzianki. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w popularnej restauracji. Wszyscy z wielkim apetytem zjadali ogromne porcje, popijając wszystko słodkimi napojami- wiemy, że to niezdrowe;)

Po tak wielu wrażeniach wróciliśmy do Choszczna. Dzień był wyjątkowy, przedstawienie też. Liczymy na kolejną taką wycieczkę.

Kl.4c

Kl.4dSkip to content