Sp1

Teatr Internetowy

W poniedziałkowy poranek dzieci ze świetlicy oraz klasa II b miały zaszczyt uczestniczyć w Internetowym Teatrze TVP Dla Szkół, w transmisji on-line. Teatr Lalek Banialuka z Bielska Białej przedstawił „Baśń o Rycerzu bez Konia” Marty Guśniowskiej w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego.

Widowisko opowiadało o przygodach Rycerza bez Konia i Konia bez Rycerza, którzy szukają siebie nawzajem. Obok tytułowych bohaterów w przedstawieniu pojawili się uwięziona w wieży królewna, źli rozbójnicy, czarodziejka z magiczną kulą i straszny smok.

Wartka akcja rozgrywana w planie żywym i lalkowym, znakomite kreacje aktorskie oraz dowcipne piosenki sprawiły, że przedstawienie zachwyciło dzieci a co najważniejsze ukazało, że marzenia się spełniają, jeżeli tylko nie przestajemy w nie wierzyć.

Helena BanaśSkip to content