Sp1

Tańczyliśmy, śpiewaliśmy „Na Ludową Nutę”

Uczniowie z naszych Jedynkowych zespołów ludowych kolejny raz mieli okazję zaprezentować się choszczeńskiej publiczności, tym razem podczas koncertu „Na Ludową Nutę” zorganizowanego w Choszczeńskim Domu Kultury dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Starsi (nie tacy mali) Mali Stobniczanie w strojach z okolic Lublina zatańczyli osę, macha, walczyka lubelskiego, cygana i polkę lubelską, młodsi przepięknie zatańczyli i zaśpiewali krakowiaka. Do tancerzy dołączyły wokalistki, które w strojach krakowskich zaśpiewały przeboje ludowe: „Lipka” i „W moim ogródecku”, a starsze tancerki po raz pierwszy pokazały się w bardzo widowiskowym tańcu z girlandami. W koncert zaangażowali się nauczyciele naszej szkoły, którzy sami także występowali na scenie. Wszyscy chętnie obejrzeli występy zaprzyjaźnionego ze „Stobniczanami” Zespołu Pieśni i Tańca „Pyrzyce”.
Przypomnijmy, że w naszej szkole polska kultura ludowa cieszy się ogromnym powodzeniem: działają tu już dwie grupy Małych Stobniczan oraz ludowy zespół wokalny, po zeszłorocznych przygotowaniach do święta szkoły najpopularniejsze tańce i piosenki ludowe znają chyba wszyscy uczniowie, w dodatku potrafią zatańczyć hołubce 🙂
Obszerniejsza relacja została zamieszczona na stronie choszczno.pl: Koncert „Na Ludową Nutę

 Skip to content