Sp1

Sztafety przełajowe biegały w Pełczycach…

VIII miejsce zajęła nasza męska sztafeta przełajowa w Mistrzostwach Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych, które przy pięknej pogodzie odbyły się w „Dzień Chłopaka” w Pełczycach. Emocji jak zwykle nie brakowało, a największe towarzyszyły finiszowi.

Nasi chłopcy od początku plasowali się w okolicach miejsc 5 – 7, które utrzymywali przez sześć zmian. Na siódmej zostaliśmy wyprzedzeni przez SP Chrapowo, które „dojechało” na tej pozycji do mety. Mimo odległej pozycji nasi chłopcy zachowali dobry humor, a po zawodach, gdy już trochę ochłonęli każdy z osobna i wszyscy razem przyznali, że rywalizacja w tym roku była bardzo trudna, ale dali z siebie wszystko.

Prawdziwe emocje rozgrywały się na ostatnich metrach – co rzadko się zdarza w tego typu dyscyplinach! Tuż przed metą „łeb w łeb” biegli zawodnicy SP Krzęcin i SP Lubiana. Chłopcy byli tak wycieńczeni, że niemal padali ze zmęczenia. W końcówce okazało się, że więcej sił – przede wszystkim aby ustać na nogach – zachował reprezentant SP Lubiana, który przekroczył linię mety jako pierwszy! Tu jednak niemałą rolę odegrali opiekunowie obu chłopców (obaj absolwenci naszej „Jedynki”) panowie Mateusz RYNKIEWICZ i Paweł SADKOWSKI, którzy jak drogowskazy pokazywali swoim wycieńczonym zawodnikom na ostatnich metrach, którędy mają biec, aby dotrzeć do mety!

Zwycięska szkoła będzie reprezentować nasz powiat podczas zawodów finałowych, które już 22 października odbędą się w Tychowie.

W kategorii dziewcząt nasza szkoła nie startowała, a tam prym od startu do mety wiodły niezagrożenie biegaczki z SP Drawno, które podobnie jak ich koledzy z Lubiany pojadą do Tychowa walczyć o medale w województwie.

Skład reprezentacji SP1:
Jarosław KUCHARSKI, klasa 6a
Krystian MODLIŃSKI, klasa 6a
Filip WOJCIECHOWSKI, klasa 6a
Kacper KAMISIŃSKI, klasa 6b
Miłosz PAŁASZEWSKI, klasa 6b
Kacper KOTARSKI, klasa 5b
Jonatan SPYCHAJ, klasa 5b
Wojciech BOKUN, klasa 5c
Marcel BOŁOCIUCH, klasa 5c
Kacper KUTKOWSKI, klasa 5c
Bartłomiej PIEŃKOWSKI, klasa 5c

Artur Wels

Poniżej galeria zdjęć z zawodów. Skip to content