Sp1

Dzień Europy

W dniu 9 maja 2018r. odbył się w naszej szkole „Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej” oraz „ Turniej Kulturowy”. W dwuetapowych zmaganiach o zwycięstwo rywalizowało ze sobą 7 trzyosobowych drużyn z klas  VI i VII. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu przeprowadzonego przy pomocy zestawu interaktywnych pilotów, rozpoznaniu flag krajów Unii Europejskiej oraz dopasowanie wydarzeń na osi czasu.  W drugiej części drużyny musiały wykazać się znajomością języka angielskiego: nazwy państwa i miast, przysłowia oraz ułożyć tekst gotowej piosenki i jej tłumaczenia.

Poziom zmagań świadczy o bardzo szerokiej wiedzy naszych uczniów na temat zagadnień związanych z powstaniem, rozwojem i stanem aktualnym Unii Europejskiej a także wysokim poziomem znajomości języka angielskiego. Zwycięska ekipa złożona z przedstawicieli klasy VIIc zdobyła I miejsce. II miejsce wywalczyli reprezentanci klasy VIIa, a III miejsce – klasa VId. Fundatorem nagród była Rada Rodziców.  Pani dyrektor Krystyna Górecka oraz organizatorzy konkursu nagrodzili  najlepsze reprezentacje.

Uczniom  biorącym udział w obchodach serdecznie dziękujemy. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczne świętowanie.

J. Emilianowicz

B. Wojtas

A.Niedzielski

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content