Sp1

Szkolny Konkurs Recytatorski

Wczoraj w godzinach popołudniowych w czytelni multimedialnej odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-VI pod hasłem „Poezja uczy, bawi i wzrusza”.Do konkursu przystąpiła spora grupa uczniów naszej szkoły – ponad 40 osób. Komisja ( w składzie: p. Barbara Szewczyk, p. Barbara Grzejszczyk, p. Olga Taratajcio) miała nie lada wyzwanie, ponieważ uczestnicy ustawili wysoką poprzeczkę i decyzja o wyróżnieniach nie była prosta. Jury wysłuchało mnóstwo pięknych, zabawnych i wzruszających utworów polskich poetów i pisarzy.

Decyzją komisji konkursowej I miejsce w kategorii klas I – III zajął Szymon Błaszczyk z klasy III c, tuż za nim uplasowała się Kinga Gębarska z klasy II b. W kategorii klas IV – VI najlepszy okazał się Marcel Bikowski z klasy V B, a II miejsce zdobyła Weronika Kaczor z klasy VI c. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wiele sukcesów w Małym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w Choszczeńskim Domu Kultury.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy konkursu mały poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

Olga Taratajcio

Barbara SzewczykSkip to content