Szkolny Konkurs Recytatorski IV – VI

Szkolny Konkurs Recytatorski klas IV – VI rozstrzygnięty. Do dalszego etapu zakwalifikowały się: Michalina Kasperczuk IV b, Maksymilian Kacprzak VI a, Zuzanna Miciul V d.

W czwartkowe popołudnie 9 marca w naszej szkole odbył się  Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV – VI. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności oratorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.

Do rywalizacji na najciekawszą interpretację wierszy i fragmentów prozy przystąpiło 16 uczestników. Poziom konkursu był wysoki, a więc komisja miała ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze zwycięzców.

Komisja w składzie: pani Ilona Sosin, pani Barbara Grzejszczyk i pani Danuta Pałka wyłoniła 3 laureatów.

I miejsce – Michalina Kasperczuk z kl. IV b

II miejsce – Maksymilian Kacprzak z kl. VI a

III miejsce – Zuzanna Miciul z kl. V d

Nagrodę publiczności otrzymała Maria Kasperczuk z kl. VI a

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Laureatów zapraszamy do reprezentowania szkoły w konkursie recytatorskim  organizowanym przez Choszczeński  Dom Kultury  i życzymy im dalszych sukcesów.

J. Stawicka