Szkolny Konkurs Ortograficzny

14 i 26 marca odbył się I i II etap Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas IV-VI. Zadaniem uczniów było poprawne napisanie dyktanda, zarówno pod względem ortograficznym, jak i interpunkcyjnym.

W I etapie wzięło udział 20 uczniów z klas IV-VI, do II etapu zakwalifikowało się 8 uczniów:

• Klara Magdziarek kl. 4 a
  • Nadia Mrozińska kl. 4 b
  • Julia Miś kl. 5 a
  • Matylda Fischer kl. 5 b
  • Sandra Bilińska kl. 5 c
  • Zuzanna Podlas kl. 6 a
  • Julia Budynek kl. 6 b
  • Aleksandra Kałążna kl. 6 d

W II etapie najlepiej dyktando napisały:

• Matylda Fischer
  • Aleksandra Kałążna

Matylda i Aleksandra będą reprezentowały naszą szkołę w VII Gminnym Konkursie Ortograficznym ,,Dyktando w Jedynce 2014”.

Z klas czwartych najlepiej dyktando w II etapie napisała Nadia Mrozińska, która razem z Matyldą i Aleksandrą będzie reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Pełczycach.

Gratulujemy zwycięzcom!

Iwona Cedro, Ewa Bednarz

Uwaga! Gminny Konkurs Ortograficzny odbędzie się 10.04.2014 r. (w czwartek) o godzinie 10.00 w s.20