Sp1

„Szkolne Wieści” w Ueckermünde

no images were found

25 kwietnia czworo redaktorów gazetki uczniowskiej „Szkolne Wieści” -wraz z opiekunką zespołu redakcyjnego panią Ewą Bednarz –uczestniczyło w wyjeździe do ZOO w Ueckermünde. Wyjazd zorganizował „Kurier Szczeciński” i był formą nagrody za udział w konkursie „Szkolny Pulitzer”, a jednocześnie formą warsztatów dziennikarsko-przyrodniczych.

Uczestnicy mieli okazję obejrzeć wspaniały i bardzo przyjazny dla zwiedzających ogród zoologiczny, a nasz redaktor naczelny, Filip Kacprzak pozował do zdjęcia z samym redaktorem naczelnym „Kuriera Szczecińskiego”, panem Tomaszem Kowalczykiem. Młodzi redaktorzy wzięli udział w interaktywnej lekcji zoologicznej, w czasie której poznali zwyczaje wilków, a nasza redaktor Zosia Kucharska znakomicie prezentowała krok modelki i krok psa. Po smacznym obiedzie i porcji lodów odbyła się konferencja prasowa z udziałem dyrektor Ogrodu Zoologicznego pani Katrin Töpke, która swoim poczuciem humoru podbiła serca uczestników. Zajrzyjcie do galerii zdjęć a więcej relacji z tego ciekawego wyjazdu studyjnego przeczytacie w ostatnim numerze „Szkolnych Wieści”, który ukaże się pod koniec maja.

Redakcja „Szkolne Wieści”Skip to content