Sp1

Szkolne Dni Profilaktyki 2022

Szkolne Dni Profilaktyki upłynęły nam na rozmowach o depresji, sytuacji na Ukrainie oraz integrowaniu się po zdalnym nauczaniu. Wzięliśmy udział w spotkaniu z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Choszcznie – panią Renatą Boczek, która przeprowadziła prelekcje dla klas VII – VIII dotyczącą uzależnienia od substancji aktywnych. Pokazane były skutki zażywania i stosowania narkotyków, papierosów, alkoholu oraz dopalaczy. Natomiast z klasy I – VI  rozmawiały o higienie osobistej i zdrowym odżywaniu. Uczniowie poznali 10 zasad zdrowego odżywiania. 

Kolejny temat, którym zajmowaliśmy się podczas szkolnych dni profilaktyki to Cyberprzemoc. Szkolenie dla rodziców i nauczycieli przeprowadziła pani Agnieszka Maszczyk z Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Stargardzie. Pani Agnieszka wspólnie z panem Pawłem przeprowadzili prelekcję o Cyberprzemocy dla naszych uczniów. Rozmawiali o skutkach hejtu, agresji i podawaniu swoich danych w Internecie.

Zapraszamy do fotorelacji na szkolnego FB 🙂Skip to content