Sp1

„Szarady matematyczne po niemiecku”

W ostatnim tygodniu przed Świętami rozpoczyna się w naszej szkole nowy projekt matematyczno- językowy „Szarady matematyczne po niemiecku”. Projekt kierowany jest do uczniów klas V – VII. Aby wziąć udział w projekcie trzeba będzie zdobyć indeks. Wskazówki jak zdobyć indeks będą znajdowały się na niebieskiej tablicy koło sali 39g. Liczba indeksów ograniczona!!!

Ważne informacje dla osób, które zdobędą indeksy:
Raz w miesiącu na drzwiach sali 42g lub 41g pojawi się informacja w języku niemieckim, gdzie znajdują się zadania do rozwiązania. Będą to zadania matematyczne napisane w języku niemieckim.
Zadania należy przetłumaczyć, rozwiązać i zapisać odpowiedź w języku niemieckim. Rozwiązane zadania trzeba dostarczyć do pani Ewy Winnickiej lub Małgorzaty Andrzejewskiej w terminie podanym w treści zadania. Projekt będzie trwał do maja 2018 r. Za każde rozwiązane zadania będą przyznawane punkty, które będą wpisywane do indeksów. W czerwcu poznamy zwycięzcę.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

M. Andrzejewska i E. WinnickaSkip to content