Sp1

Święto Szkoły

W piątek 8 listopada 2019 r. społeczność Jedynki wzięła udział w uroczystości nadania naszej szkole sztandaru oraz pasowaniu pierwszoklasistów na uczniów.

Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. koncelebrowaną przez Jego Eminencję ks. biskupa Henryka Wejmana. Wspólnie z uczniami i nauczycielami Jedynki modlili się żołnierze Kompani Reprezentacyjnej Garnizonu Choszczno, Poczty Sztandarowe, Harcerze, Zuchy, zaproszeni goście, rodzice. Podczas mszy św. ks. Biskup w obecności Chrzestnych pani Anny Lewickiej i pana Łukasza Młynarczyka, poświęcił  sztandar.

Po uroczystościach w kościele zwartym korowodem przeszliśmy do hali sportowej na dalszy ciąg uroczystości. 

Pan dr Sławomir Giziński zapoznał nas z przebiegiem uroczystości. Wprowadzenie Pocztów Sztandarowych i Kompanii Reprezentacyjnej rozpoczęło nadanie szkole sztandaru, które odbyło się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Szkoła do hymnu o 11:11 uroczyście odśpiewaliśmy hymn państwowy. Pani Dyrektor zapoznała nas ze szczegółami dotyczącymi naszego szkolnego symbolu jakim jest sztandar. Po czym osoby z Społecznego Komitetu Ufundowania Sztandaru przypieczętowały swoimi podpisami przekazanie sztandaru … i … SZTANDAR został przymocowany do drzewca przy pomocy gwoździ, które wbili nasi Szanowni Sponsorzy. Po czym Burmistrz Choszczna pan Robert Adamczyk po odczytaniu Aktu Nadania Sztandaru Szkole Podstawowej Nr 1 w Choszcznie, wręczył pani dyrektor Agnieszce Czukiewskiej SZTANDAR. Pani Dyrektor zgodnie z ceremoniałem przekazała Sztandar i przyjęła ślubowanie od Jana Wiewiórkowskiego, Katarzyny Kozikowskiej, Zuzanny Miciul – uczniów wybranych do Szkolnego Pocztu Sztandarowego, którzy będą reprezentować Jedynkę podczas uroczystości. Po zaprezentowaniu Sztandaru zgromadzonym naszego szkolnego symbolu, rozpoczęło się pasowanie uczniów klas pierwszych.

Pierwszoklasiści w obecności gości i społeczności szkolnej uroczyście ślubowali na Sztandar szkolny. Dyrektor Szkoły przyjęła ślubowanie od pierwszoklasistów i symbolicznym gestem, dotykając piórem ramienia każdego z nich, mianowała na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1. Uczniowie klas pierwszych obiecali, że: „Będę dobrym Uczniem”. Po części oficjalnej uroczystości, wysłuchaliśmy montażu słowno – muzycznego z okazji Święta Niepodległości, przygotowanego przez panią Wiolettę Kołodziejską, panią Agnieszkę Piskułę, panią Edytę Kołtun. Utwory wykonane przez uczniów sprawiły, że w niejednym oku zakręciła się łza.

Po zakończonej uroczystości na hali przeszliśmy na ulice naszego Jedynkowego Miasteczka Wojska Polskiego. Na szkolnym dziedzińcu mieliśmy okazję wspiąć się na wozy bojowe i sprawdzić sprzęt wojskowy. Mogliśmy posilić się ciepłą wojskową grochówkę oraz kiełbaskami z kawą i herbatą.Skip to content