Sp1

Święto Szkoły

Dzisiejsze Święto Szkoły dobiegło końca, dostarczyło nam wielu wrażeń i emocji. Uczciliśmy pamięć żołnierzy walczących o wolność naszej Ojczyzny podczas koncertu pieśni patriotycznych w ChDK, zorganizowanego dla społeczności szkolnej oraz mieszkańców Choszczna. Klasy pierwsze zapaliły znicze w miejscach pamięci narodowej. Rada Rodziców sprawiła nam „lodową” niespodziankę. Stowarzyszenie Aktywne Choszczno zorganizowało dla uczniów klas V – bieg na orientację na „Małpiaku”. Pierwszoklasiści i drugoklasiści mieli „piknik z kodowaniem pod dębem”. Trzeciaki poszły na podchody z kodowaniem. Czwartoklasiści i szóstoklasiści wzięli udział pikniku naukowym z rozwiązywali zadania i łamigłówki matematyczne, konstruowali roboty, próbowali dociec jak przebiega reakcja w eksperymentach pokazanych przez kolegów. Siódmoklasiści wybrali się na grę miejską oraz matematyczne podchody rowerowe, a także wzięli udział w escaperoomie w bibliotece.

Nasza szkolna książka pt. „W Jedynce jak w Rodzince”, którą stworzyliśmy na Dzień Książki zyskała nową oprawę i już może zostać skatalogowana w bibliotece szkolnej – pani Wicedyrektor oraz przedstawicieli SU oprawiły nasze opowiadania – tworząc ogromną księgę:)

Na zakończenie naszego święta na hasło Jedynka wypuściliśmy mnóstwo baniek mydlanych (większych, mniejszych), ale barwnych jak nasza społeczność uczniowska – wszystko przy dźwiękach odgłosów natury:)

Dziękujemy za wspólną zabawę 🙂

N. Pencak, I. SosinSkip to content