Sp1

Święto Szkoły

no images were found

W  tym roku obchody Święta Szkoły odbyły się 10 maja pod hasłem „Nasza Szkoła to My”. Mimo soboty i niesprzyjającej pogody licznie stawiliśmy się na miejscu.Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły i powitaniem przez panią Dyrektor. Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy V b i VI a rozpoczęliśmy pokaz talentów szkolnych.Pierwsza część pokazu odbyła się na boisku szkolnym. Tu zaprezentowali się wspaniali wokaliści, instrumentaliści i recytatorzy. 

W trakcie pół godzinnej przerwy podczas, której sala gimnastyczna była przygotowywana do kolejnych występów uczniowie klas I – III oraz oddział przedszkolny malowali twarze, a uczniowie klas IV – VI przygotowywali plakaty pt. „Moja szkoła – szkołą marzeń”. W tym samym czasie w świetlicy szkolnej odbywał się turniej wiedzy o Unii Europejskiej podsumowujący Tydzień Europejski, a w klasach IV – VI konkurs wiedzy o szkole. Najwięcej o szkole wiedzą uczniowie klasy VI d.  W drugiej części oprócz pomalowanych twarzy mogliśmy podziwiać kolejne talenty – tancerzy, karateków, aktorów i akrobatów. W konkursie malowania twarzy zwyciężyli wszyscy, którzy pozwolili się pomalować. W konkursie plastycznym szkoła marzeń – zwyciężyły klasy IV, V, VI. Jury doceniło wszystkie plakaty, zwycięzców nagrodziło słodkimi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Uroczystość zakończyła się wspólnym dekorowaniem wcześniej przygotowanego tortu, po której wszyscy udaliśmy się na ciepły posiłek, ufundowany przez księdza proboszcza A. Lemieszko.

Podsumowując tegoroczne Święto Szkoły na ogromne wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy we wspaniały sposób zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności.

Wszystkim przybyłym na naszą uroczystość dziękujemy i już dziś zapraszamy za rok:)

M. Andrzejewska

T. Czapiewska

 Skip to content