Sp1

Święto Sportu Szkolnego w Jedynce

no images were found

21 czerwca odbyła się kolejna wielka impreza w naszej szkole. Tym razem cała społeczność szkolna – tak uczniowie, jak i nauczyciele – bawiła się na Święcie Sportu Szkolnego. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”, a oprócz zmagań sportowych uczniowie tradycyjnie mogli spróbować swoich sił w konkursie plastycznym  oraz w plebiscycie „Pokaż na co Cię stać”. Po porannym „zachmurzonym czole nieba” wyszło piękne słońce, które czuwało nad nami do końca trwania zabawy!

W tym roku rozpoczęliśmy nieco inaczej, a mianowicie wzorując się na ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich zapalenie znicza i wniesienie flagi poprzedziliśmy efektowną paradą reprezentacji klas. Barwny korowód zaprezentował się całej rzeszy młodych sportowców naszej szkoły, po czym poczet składający się z wielokrotnych reprezentantek naszej szkoły wniósł znicz olimpijski i flagę. Znicz miała zaszczyt wnieść uczennica klasy VI c Zuzanna KOSAREWICZ, a flagę olimpijską zaprezentowały wszystkim Natalia RUDAWSKA, Wiktoria ĆWIKLIŃSKA, Zuzanna FISCHER (wszystkie VI c) i Hanna KROWICKA (VI d).  Po odśpiewaniu przez wszystkich uczestników Święta Sportu Szkolnego naszego hymnu narodowego Adriana ZADKA z VI c odczytała Apel Olimpijski, w którym oprócz zagrzewania sportowców do nieustannego treningu przypominała o walce w duchu „fair play„. W tym samym tonie wypowiedziała się pani Krystyna GÓRECKA. Nasza pani dyrektor przypomniała młodym sportowcom, że tylko ciężką pracą osiągnie się sukces, a zwycięstwa choć smakują najlepiej nie są najważniejsze, bo ważne jest aby – przytaczając słowa Apelu Olimpijskiego – „zatryumfował sport, a wszyscy będziemy zwycięzcami”! W ten sposób Święto Sportu Szkolnego zostało uroczyście otwarte i zaczęła się wielka rywalizacja.

W tym roku równolegle do zmagań na arenie sportowej toczyły się konkurs plastyczny oraz plebiscyt uczniowskich talentów. W konkursie plastycznym, który koordynowała pani Irena ZOTCZYK, zadanie główne zatytułowane było „Plakat promujący imprezę sportową w naszym mieście”. Uczniowie mieli za cel narysować plakat, który zachęciłby pozostałych do przyjścia na dowolną imprezę sportową, która miałaby się odbyć w naszym mieście. Pomysłów jak zwykle było mnóstwo – zgodnie z zasadą „co głowa to pomysł”, a prace wykonane przez rysowników można było później oglądać w stworzonej na potrzeby Święta Sportu galerii na ogrodzeniu boiska szkolnego.

no images were found

Obok stanowisk rysowniczych rozstawiona była scena, na której uczniowie mogli zaprezentować swoje ponadprzeciętne umiejętności z różnych dziedzin w plebiscycie pod hasłem „Pokaż na co Cię stać”. I tu nie zabrakło chętnych do zaprezentowania się szerokiej rzeszy publiczności. Pomysłów na „sprzedanie się” było wiele. Jedni wybierali prezentację technicznych popisów piłkarskich, inni tańczyli w sposób, który trudno byłoby naśladować, kolejni śpiewali piosenki te bardzo znane i te mniej, a jeszcze inni grali na instrumentach. Nad sprawnym przebiegiem plebiscytu czuwał nasz nauczyciel muzyki, pan Jacek FURDZYN, który w sobie tylko znany sposób potrafił zapanować nad tyloma gwiazdami zebranymi w jednym miejscu nie narażając się przy tym żadnej z nich.

no images were found

A same zmagania sportowe… Cóż, jak co rok przebiegały sprawnie i co najważniejsze bez urazów! A na potwierdzenie, że sportowcy wzięli sobie mocno do serca apel o grę w duchu „fair play” niech będzie taki oto przykład: w jednym z biegów szybkich (40 metrów) przewrócił się jeden z zawodników – Daniel z VI a. Jego klasowy kolega Jakub zatrzymał się, pomógł Danielowi wstać i razem ukończyli bieg! To postawa naprawdę godna naśladowania! Sportowcy tak młodsi jak i ci ze starszych klas dawali z siebie wszystko, a choć nie zawsze udawało się wygrywać… „The show must go on” jak śpiewał jeden z artystów występujących w międzyczasie na scenie – przedstawienie musi trwać! I trwało w najlepsze! Swoje pięć minut mieli również wychowawcy, kiedy stanęli w szranki w konkurencji „nawijania sznurka na kijek”. Emocje były nie mniejsze jak podczas startów uczniów, a doping nawet głośniejszy i jeszcze bardziej spontaniczny! Jedni krzyczeli „pani Dorota!!! pani Dorota!!!” a inni żeby krócej, żeby szybciej i goręcej po prostu „Dorota!!! Dorota!!!”. Tak uczniowie dopingowali swoich wychowawców. A wszystko to pod okiem panów Roberta ŁYKO i Artura WELSA, którzy zadbali o to, aby konkurencje nie były zbyt proste i aby uczniowie dali z siebie maksimum wysiłku.

Po raz kolejny Święto Sportu Szkolnego stało się okazją do podsumowania Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”, którą jak zwykle koordynowała i przeprowadzała w naszej szkole pani Ilona KOZUBSKA.

no images were found

„Wszyscy jesteśmy zwycięzcami” – hasło obowiązujące podczas tegorocznego największego wydarzenia sportowego w naszej szkole obowiązywało od początku do końca. Mimo iż na mecie wyścigów ktoś zajmował inne miejsca niż pierwsze nie oznaczało, że musiał czuć się przegranym! Przeciwnie, młodzi sportowcy nie załamywali się niepowodzeniami i z chęcią i jeszcze większym zapałem stawiali się w komplecie na starcie do kolejnych zawodów, aby pokazać, że potrafią walczyć i przede wszystkim, że sport i rywalizacja nie polega tylko na tym by kogoś ogłosić pierwszym, drugim i trzecim, ale przede wszystkim daje dużą frajdę i pomaga przełamywać swoje słabości. Właśnie dlatego 21 czerwca 2013 roku, podczas Święta Sportu Szkolnego naszej „Jedynki” wszyscy mieli pełne prawo czuć się zwycięzcami, a żeby tego było mało   wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, które były wszystkie jednakowe! Jak co rok dzień sportu dostarczył sporo wrażeń i radości, a o to przede wszystkim organizatorom chodziło.

A oto linki do galerii zdjęć:Skip to content