Sp1

„Święto ziemniaka”

1 października 2015 roku wszystkie  klasy pierwsze uczestniczyły w „Święcie  Ziemniaka”, które dzięki uprzejmości ks. proboszcza Andrzeja Lemieszko odbyło się na placu przy  kościele Św. Jadwigi Królowej.

Podczas tej imprezy dzieci dowiedziały się o historii pochodzenia ziemniaka, jego wartościach odżywczych oraz o potrawach przyrządzonych z ziemniaków. Spośród zaplanowanych atrakcji dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy i zawody sportowe, których bohaterem był ziemniak.

Pierwszoklasiści również chętnie brali udział w zabawach z chustą animacyjną oraz w ćwiczeniach ruchowych przy muzyce. Niespodzianką w trakcie święta był przyjazd Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy opowiadali o swojej pracy, zaprezentowali sprzęt do gaszenia pożarów i ratownictwa. Chętni uczniowie mogli przymierzyć elementy wyposażenia strażaka. Pod koniec imprezy dzieci zostały zaproszone na smaczny poczęstunek oraz otrzymały zdrowe smakołyki w postaci warzyw i owoców. „Święto Ziemniaka” było okazją do udanej wspólnej zabawy oraz integracji najmłodszej społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

 

                                                                                                             OrganizatorzySkip to content