Sp1

Święto Pieczonego „Felka-Kartofelka”

Tradycją naszej szkoły jest wyprawianie urodzin Felkowi- Kartofelkowi. W tym roku również braliśmy udział w „Święcie Pieczonego Ziemniaka”. 30 września 2015r. wszystkie klasy II oraz III wspaniale pracowały i bawiły się w warunkach terenowych (plac przy kościele Królowej Jadwigi) dzięki gościnności ks.proboszcza Andrzeja Lemieszko.

Przywitały nas pięknie przebrane wysłanniczki Pani Jesieni i zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy. Uczniowie usłyszeli bajkę o pochodzeniu pieczonego ziemniaka oraz poznali wszystkie ciekawostki dotyczące głównego bohatera imprezy – ziemniaka oraz jego przyjaciół.
Młodzi odkrywcy przyrody aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach niczym podczas mistrzostw świata, Wykazali się również ogromną pomysłowością podczas wykorzystania ziemniaka na wiele sposobów- między innymi wykonywali sylwetki „Zwierzaków-Cudaków”. Uczniowie mieli również bardzo poważne zadanie- podczas spaceru musieli odnaleźć materiały przyrodnicze do stworzenia wizerunku Pani Jesieni. Na koniec, po sportowych zmaganiach uczniowie posilili się pysznymi kiełbaskami, zaśpiewali jesienną piosenkę i otrzymali dyplomy aktywnego uczestnictwa w „Święcie Pieczonego Ziemniaka” 2015r.
Organizatorki


Skip to content