Sp1

Świetlica SP1 w Choszcznie na starcie MegaMisji

MegaMisja to nowy program edukacyjny Fundacji Orange, do którego zgłosiła się nasza świetlica szkolna. Do konkursu przystąpiło 436 szkół a na finalnej liście uczestników znalazło się 50 szkół z różnych części Polski.
Najradośniejszą wiadomością dla nas była informacja, iż wśród nich jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie. Startujemy  już w styczniu!

Na najmłodszych czekają ekscytujące przygody w Cyfrowym Laboratorium. To w nim toczy się fabularna gra z udziałem animowanych bohaterów, będąca osią MegaMisji. Bawiąc się i wykonując kolejne zadania, dzieci na świetlicach zdobędą nowe umiejętności, dzięki którym odkryją pożyteczne i edukacyjne aspekty internetu i nowych technologii. Najmłodsi przyswoją m.in. zagadnienia związane z bezpieczeństwem i etyką w mediach, zasadami komunikowania się, kreatywnym korzystaniem z narzędzi internetowych i aplikacji.

W programie tym zadania edukacyjne oparte są na mechanizmie gier. ”Grywalizacja” w pozytywny sposób motywuje do zdobywania wiedzy, budowania cyfrowych kompetencji. Poprzez udział w Programie i realizacji zaplanowanych działań uczestnicy będą otrzymywali nagrody za swoją aktywność na rzecz świetlicy: artykuły plastyczne, książki, audiobooki, sprzęt multimedialny potrzebny do prowadzenia kolejnych zadań, gry planszowe, pomoce dydaktyczne.

MegaMisja pozwoli dzieciom rozwiązywać wyzwania z różnych obszarów kompetencji: cyfrowych, informacyjnych, oraz medialnych a przy tym będzie wspaniałą, niezapomnianą edukacyjną przygodą.

Helena Banaś

 Skip to content