Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia obchodzimy co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie zdrowia publicznego. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

Każdego roku motyw przewodni poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego.

W tym roku w naszej szkole będziemy go obchodzili pod hasłem: ZDALNIE, ALE SOLIDARNIE – NIE DAMY SIĘ KORONAWIRUSOWI!

Głównym celem naszego Jedynkowego Światowego Dnia Zdrowia jest zwrócenie uwagi zarówno małym i dużym, czym jest koronawirus i jak należy się przed nim bronić – najlepsza rada: ZOSTAŃ W DOMU!Akcja skierowana jest do całej społeczności szkolnej, może w niej uczestniczyć każdy chętnych uczeń i tak:

Klasy I-III – oglądają film edukacyjny, słuchają znanej nam wszystkim piosenki,

Klasy IV-VIII mogą dowiedzieć się fachowych informacji o koronawirusie wchodząc na stronę internetową NFZ

Podsumowanie całej akcji to wykonanie plakatu, nagranie krótkiego filmiku na temat koronawirusa i zamieszczenie go na naszym fb (od jutra i można to robić w dowolnym terminie).

Pokażmy jak jesteśmy solidarni z całym światem i jak dbamy o nasze zdrowie, byśmy mogli już niedługo spotkać się wszyscy uśmiechnięci i zdrowi w murach naszej szkoły.

Zdjęcia, filmiki możecie umieszczać sami, ale w razie problemów technicznych wysyłajcie na adres: akosciuczuk@sp1.choszczno.edu.pl

Pozdrawiamy serdecznie i zdrowo!

Ilona Kozubska
Marta Janzen