Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca

Wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Choszcznie Informujemy, że w naszym biciu #rekordRUR #WOŚP wzięło udział około 950 osób!!!! Każdy prowadził resuscytację przynajmniej przez 60 sekund ♥️♥️.

16 października to wyjątkowy dzień, kiedy na całym świecie przypominamy sobie, jak ważne jest szybkie działanie w przypadku zatrzymania krążenia. W tym roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, razem z uczniami, nauczycielami i pracownikami Jedynki, włączyli się do akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej!

Wspólnie z nami w tej szczytnej inicjatywie, zorganizowanej przez WOŚP, udział wzięli 🧑‍🚒strażacy z Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie, 👨‍🔬ratownicy wodni Ratownictwo Wodne Choszczno, uczniowie i nauczyciele z Zespół Szkół Nr 1 w Choszcznie, przedstawiciele Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie oraz pracownicy Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Choszcznie.

Nie przerwaliśmy ani na moment – dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało nam się zebrać…… 950 osób!

To była nasza pierwsza próba, ale obiecujemy – za rok wracamy silniejsi! Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do bicia rekordu w przyszłym roku!

Koordynatorzy akcji: Natalia Pencak oraz st. sierż. Mariusz Kosiorek