Sp1

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2014 r obchodziliśmy w naszej świetlicy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Panowanie pluszowego misia trwa od ponad stu lat. Historia mówi, że pluszaka zawdzięczamy prezydentowi USA Teodorowi Roosveltowi. W 1902 roku podczas polowania, w którym brał on udział poproszono go, aby dobił schwytanego niedźwiadka. Prezydent odmówił, twierdząc, że byłoby to “zachowanie niesportowe”. Całą historię opisano w jednej z amerykańskich gazet. Przeczytał ją producent zabawek i wyprodukował pluszowego niedźwiadka. Nazwano go – od zdrobniałego imienia prezydenta – Teddy Bear.Miliony misiów trwale zagościły w milionach serc dzieci, a później i dorosłych. Miś jest często jedyną zabawką, która zostaje z człowiekiem na zawsze – towarzyszy mu od dzieciństwa, aż do starości.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia zorganizowaliśmy w świetlicy szkolnej wystawę misi – nasi podopieczni przynieśli swoje ukochane misie, które możemy oglądać. Świetliki wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające ukochane miśki. Wystawę prac plastycznych wyeksponowaliśmy na holu szkoły. W tym dniu mieliśmy okazję obejrzeć prezentację multimedialną, która przedstawiała historię powstania pluszowego misia oraz najsłynniejsze literackie i filmowe misie. W nawiązaniu do święta pluszowego misia poznaliśmy przygody Paddingtona na podstawie książki M. Bonda „Miś zwany Paddington”. Nauczyliśmy się słów i melodii piosenki „Pokochaj pluszowego misia”, która towarzyszy nam podczas codziennych zajęć w świetlicy szkolnej.

Celina SłupeckaSkip to content