Sp1

Światowy Dzień Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Uważamy, że każdy uczeń i młodszy i starszy powinien mieć podstawową wiedzę na temat tego zaburzenia.

Coroczne obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu mają zachęcić do podejmowania takich działań i zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi. Jak podkreśla Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych, osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka.

Zachęcamy więc do obejrzenia prezentacji i filmików wysłanych za pośrednictwem e-dziennika. Możemy solidaryzować się z tymi osobami choćby poprzez samokształcenie na ten temat.

Zachęcamy, by chętne osoby ubrały się symbolicznie w kolorze niebieskim i uwieczniły to zdjęciem. Wasze fotografie możecie opublikować pod postem na szkolnym facebooku, dotyczącym objawów autyzmu. W razie trudności z opublikowaniem fotografii służymy pomocą 🙂

 

Pozdrawiamy serdecznie
Natalia Pencak – wychowawca kl. IId
Anna Kościuczuk – wychowawca kl. IIId
Anita Gójska – psycholog szkolnySkip to content