Sp1

Sukces naszych uczennic w Drawnie

15 maja 2013 r. w Drawnie odbył się XV Powiatowy Konkurs Historii Regionalnej ,,Czy znasz swój powiat? „. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały uczennice z klasy VI a: Olga Jarmarkiewicz, Wiktoria Kaszuba i Aleksandra Józefiak.

Olga Jarmarkiewicz zajęła II miejsce w konkursie indywidualnym w kategorii szkół podstawowych, natomiast jako zespół – dziewczęta zdobyły również II miejsce. 

W konkursie wzięło udział 8 zespołów trzyosobowych ze szkół podstawowych i 6 – z gimnazjum.

Celem konkursu było:

  • poznanie historii i kultury własnego regionu;
  • poznanie walorów przyrodniczych regionu;
  • rozbudzenie i ugruntowanie poczucia tożsamości regionalnej młodego pokolenia.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. W I etapie dziewczęta wypełniały test składający się z ok. 30. zadań, później zespół wraz z opiekunem brał udział w grze ulicznej – na planie miasta Drawna były zaznaczone punkty (10), które trzeba było zlokalizować w terenie, następnie wykonać zadania związane z tym miejscem. W III etapie rywalizowali zdobywcy największej ilości punktów w teście, wśród czterech najlepszych uczniów ze szkół podstawowych powiatu choszczeńskiego znalazła się też Olga. Odpowiadali oni na wylosowane pytania przed komisją konkursową.

W rywalizacji drużynowej do punktacji wliczane były wyniki testu i wyniki gry ulicznej, dziewczęta zdobyły aż 102 punkty; zwycięzcy – 107, a zdobywcy III miejsca – 100. Rywalizacja była więc wyrównana, podobnie jak w konkursie indywidualnym. Tym bardziej naszym uczennicom należą się gratulacje, że tak świetnie sobie poradziły i wykazały się dużą wiedzą na temat Drawna.

Puchar oraz dyplom zdobyty w konkurencji zespołowej uczennice przekazały na ręce Dyrektor Szkoły Pani Krystyny Góreckiej.

 Skip to content