Sp1

Straż w szkole – pokaz dla klas II

no images were found

Uczniowie klas II wzięli udział w lekcji przeprowadzonej przez pracowników Powiatowej Straży Pożarnej. Panowie strażacy demonstrowali strój w jakim pracują, pokazywali i nazywali sprzęt, który pomaga w ratowaniu ludzi z wypadków. Uczniowie przymierzali hełmy strażackie oraz mieli możliwość sprawdzenia jak trudno utrzymać wąż strażacki tryskający wodą. Chętni wsiadali także do wozu strażackiego. Pokazy odbyły się na boisku szkolnym, natomiast w klasach przeprowadzone były pogadanki dotyczące zagrożeń jakie czyhają na dzieci w szkole i poza nią. Omówiono również zasady prawidłowego zachowania się  w sytuacjach pożaru i innych nieszczęśliwych wypadkach. Klasy biorące udział w spotkaniu otrzymały pamiątkowe kalendarze.

Uczniowie podziękowali Strażakom za ciekawe spotkanie oraz dobre rady. Dzieci zadowolone wróciły do klas.

D. ZielińskaSkip to content