Sp1

Srebrny Daniel KALUPA i dobra Zuzia LADRA w Finale Wojewódzkim przełajów!!!

 We wtorek 25 kwietnia w Gryfinie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzież Szkolnej w Biegach Przełajowych. Bardzo udanie zaprezentowali się w nich nasi reprezentanci. Zuzanna LADRA, będąca jedną z najmłodszych biegaczek w swojej kategorii zajęła miejsce 25, a Daniel KALUPA został srebrnym medalistą!!!

Pierwsza biegłą Zuzia LADRA. Przed biegiem było wiele nerwów, wiele niepewności i jeszcze więcej… mżawki. Zuzia ciągle powtarzała pytania „A co będzie, jeśli przybiegnę ostatnia?”, na co trener, pan Artur WELS odpowiadał w swoim stylu: „Nic nie będzie. Wszyscy będą przed Tobą.” „Więc mogę sobie iść tak na końcu?”  ciągnęła Zuzia, a trener swoje: „Tak, tylko potem nie zapomnij na mecie zapytać siebie, czy dałaś z siebie wszystko”. A potem był już start i skończyły się pytania i stres odszedł na dalszy plan. Zuzia była ustawiona bardzo dobrze: na środku linii startu w pierwszym rzędzie. Niestety na starcie popełniła mały błąd techniczny, przez co spadła nieco z uprzywilejowanej pozycji. Jednak jej charakter nie pozwalał się poddawać i zaczęła pościg za uciekającą czołówką. Na trasie było trochę walki i przepychanek, jednak nasza biegaczka była na to przygotowana i świetnie sobie w tej fizycznej walce poradziła. Ostatecznie nasza uczennica przekroczyła metę w trzeciej dziesiątce (dokładny wynik będzie znany po publikacji klasyfikacji na stronie internetowej Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie). Jak na pierwsze poważne szkolne bieganie to bardzo dobre miejsce i dobry prognostyk na przyszłość. Po biegu wyczerpana Zuzia potrzebowała pomocy opieki medycznej, po której wróciły humor i uśmiech.

Zanim Zuzia skorzystała z pomocy ratownika medycznego odbył się bieg chłopców klas szóstych, w którym brał udział Daniel KALUPA. Powiedzieć jednak, że brał udział to nie powiedzieć nic!!! Daniel zajął na starcie pozycję w tym samym miejscu, z którego startowała Zuzia. Jeszcze przed startem odbywały się rozmowy Daniela z trenerem Welsem. Daniel powiedział w pewnym momencie: „Chciałbym dobiec w pierwszej dziesiątce”, na co trener odparł: „Coś czuję, że tu będzie coś więcej – czuję, że Ty tu medal zrobisz”. Daniel tylko z rozmarzeniem w głosie odparł: „Fajnie by było…”. Potem jeszcze wskazówki taktyczne i najważniejsza: „Nie zepsuj startu, bo już tu można dużo stracić”, na co Daniel odpowiedział: „Start to ja akurat mam bardzo dobry”. I po strzale startera potwierdził swoje słowa! Wyrwał jak wystrzelony z katapulty i już po pierwszym odcinku trasy biegł w pierwszej trójce. Utrzymywał się za prowadzącą dwójką, jednak na około 250 metrów przed metą wyszedł na prowadzenie. Wkrótce je utracił, lecz znów zaatakował. Jednak ponownie został wyprzedzony i na ostatniej prostej biegł już drugi. Na przegonienie lidera nie starczyło już sił, a drugiego miejsca nie musiał bronić jakoś bardzo zaciekle – na metę wbiegał z przewagą około 40 metrów nad trzecim zawodnikiem i już po chwili cieszył się z tytułu Vice Mistrza Województwa w Biegach Przełajowych!!!

To już trzeci – po dwóch medalach pływaków – krążek dla naszej szkoły zdobyty w tym roku szkolnym w imprezie rangi Mistrzostw Województwa. Tydzień zaczął się od zwycięstwa piłkarzy w Mistrzostwach Gminy, jego kontynuacją jest dobry występ Zuzi i medal Daniela. Sportem „Jedynka” stoi!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Artur Wels.Skip to content