Sp1

Spotkanie z saperami

no images were found

W środę 19 listopada 2014 w naszej szkole odbyły się 3 spotkania z Saperami z II Stargardzkiego Batalionu Saperów, w których uczestniczyli uczniowie klas IV, V i VI. Podczas każdego z nich została przedstawiona prezentacja multimedialna dotycząca postępowania w przypadku kontaktu z różnego rodzaju niebezpiecznymi przedmiotami wybuchowymi zarówno tych współczesnych jak i tych z czasów II wojny światowej. Zostały pokazane przedmioty z jakimi możemy spotkać się w różnych sytuacjach. Zaprezentowano sprzęt, w jakim pracuje saper w czasie podejmowania przedmiotów wybuchowych – niebezpiecznych.

W czasie spotkania przedstawiono tryb postępowania w czasie znalezienia przedmiotów niebezpiecznych np. pocisków artyleryjskich, granatów moździerzowych i ręcznych, bomb lotniczych, amunicji strzeleckiej, min przeciwpancernych i przeciwpiechotnych. Saperzy opowiedzieli nam o różnych sytuacjach i miejscach z jakimi spotkali się w swojej codziennej pracy.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, podczas których wykazały się niesamowitą aktywnością i zainteresowaniem. Miały także okazję przymierzyć stój saperski. Inicjatorem i organizatorem zajęć z saperami był tata ucznia klasy IVa – p. Damian Kalupa.

Celina Słupecka

 Skip to content