Sp1

Spotkanie z leśnikiem w świetlicy

We wtorkowe popołudnie, gościliśmy w świetlicy szkolnej pracownika Nadleśnictwa Choszczno – panią Dagmarę Haręźlak.Celem spotkania było  uświadomienie uczniom ogromnego znaczenia lasów i elementów z tym związanych jak ochrona środowiska czy ekologia.

Dzieci podczas zajęć obejrzały ciekawą prezentację multimedialną, a także wysłuchały wielu ciekawostek na temat zwierząt żyjących w lesie. Poznały zwyczaje zwierząt, ich upodobania pokarmowe, siedliskowe. „Świetliki” brały udział w konkursie na rozpoznawanie odgłosów jakie możemy usłyszeć w lesie. Podczas spotkania omówione zostały zasady bezpiecznego poruszania się w lesie.

Dzieci były bardzo zaangażowane w rozmowę i zadawały wiele pytań, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy zaproszenie na wycieczkę do lasu z Nadleśnictwem Choszczno. Za ciekawe zajęcia podziękowaliśmy pani Dagmarze Haręźlak – upominkiem wykonanym własnoręcznie.

Helena Banaś

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content