Sp1

Spotkanie z księdzem z Kenii

Ks. Jeremy Cabuga to proboszcz parafii pw. Św. Pawła Apostoła w Kipsing, w Kenii. Znajduje się tam również placówka misyjna sióstr felicjanek, którą w lutym tego roku odwiedziło 14 katechetów z diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, m.in. p. Małgorzata Walendzik – nasza katechetka.

Ks. Jeremy przebywając w Polsce odwiedzi prawie 60 placówek szkolno-wychowawczych. W czwartek, 5 października przybył do Szkoły Podstawowej nr 1, aby ubogacić naszych uczniów opowieściami o życiu codziennym jego parafian. Ukazał nam wiele zdjęć, przedstawiających warunki życia jego podopiecznych. Opowiadał o tym jak dzieci uczą się w kenijskich szkołach, jak uczestniczą w praktykach religijnych i jak spędzają czas wolny. Dzielił się swoim doświadczeniem, a także wspólnie z uczniami modlił się, śpiewając piosenki w swoim ojczystym języku. Ks. Jeremy wypowiadał się po angielsku, ale dzięki tłumaczeniom p. Pauliny Koniecznej – naszej anglistki, nie było to przeszkodą w zrozumieniu jego przesłania. Mali słuchacze mogli poznać jak żyją ich rówieśnicy w Kenii. Uczniowie byli bardzo poruszeni opowieściami ks. Jeremy’ego i z chęcią włączą się w pomoc niesioną misjonarzom oraz ich podopiecznym.

Wszystkim zaangażowanym w organizację przyjazdu i pobytu ks. Jeremy’ego Cabuga w Choszcznie z serca dziękujemy.

Katarzyna Pieczykolan 

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content