Sp1

Spotkanie w Muzeum Polin

Uczniowie klas VI a, VI e wzięli udział w wirtualnych spotkaniach z przewodnikiem pt. ,,Rzeczpospolita tolerancyjna?” które odbyły się w Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” z Warszawy. Natomiast uczniowie klasy IV a uczestniczyli w warsztatach pt. „Jak pięknie się różnić?” zorganizowanych przez muzeum „Polin”.

To były niezwykłe spotkania, na których uczniowie mogli wirtualnie przenieść się do Muzeum ,,Polin”, zobaczyć wystawę, poznać kulturę żydowską. Brali udział w dyskusji na temat tolerancji, charakteryzowali strukturę wyznaniową I Rzeczypospolitej, zastanawiali się, czy był to kraj tolerancyjny, wyjaśniali pojęcie ,,państwo bez stosów”.

To były lekcje historii inne niż zwykle, które chociaż na chwilę pozwoliły uczniom przenieść się wirtualnie do Warszawy do Muzeum ,,Polin” i tam poznać historię  Żydów na przełomie wieków.

                                        Iwona Cedro

 Skip to content