Sp1

Spotkanie w Księgarni „Pegaz”

„Książka to mistrz, co darmo nauki udziela,
kto ją lubi, doradcę ma i przyjaciela,
który z nim smutki dzieli, pomaga radości,
chwile nudów odpędza, osładza cierpkości.”

Ambroży Grabowski

26 kwietnia 2016 dzieci ze świetlicy szkolnej udały się z wizytą do choszczeńskiej Księgarni „Pegaz”. Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani i zaproszeni do wspólnego stołu gdzie z pięknych filiżanek, w otoczeniu pachnących świeżym drukiem książek mogliśmy delektować się ciepłą, słodką herbatką oraz ciastkiem. Właściciele Księgarni Państwo Maria i Tomasz Mińscy znaleźli dla nas czas i zachwycili nas opowieściami o historii książek nie tylko tych na półkach ale i tych bardzo bliskich sercu opowiadających.

Dzieci czuły się wyjątkowo i zadawały wiele ciekawych pytań co bardzo cieszyło Gospodarzy, którzy z chęcią odpowiadali na każde z nich. Po degustacji dzieci mogły odszukać i wybrać albo też od razu kupić upragnioną książkę a Księgarze tam pracujący służyli radą i wyciągali z półek książki warte przeczytania. Z żalem a jednocześnie bardzo szczęśliwi opuszczaliśmy Księgarnię i ku naszej radości każde dziecko otrzymało w prezencie książkę z zakładką Choszczna. Wszyscy bardzo lubimy czytać i przenosić się do świata wyobraźni więc na pewno złożymy jeszcze nie raz wizytę w Księgarni „Pegaz” tylko, że już zupełnie prywatnie.

Helena Banaś

 Skip to content