Dla tych co się lubią śmiać i bać…-spotkanie filmowe

Dnia 16 maja 2013 r. klasa V c uczestniczyła w bardzo ciekawej multimedialnej lekcji filmowej zorganizowanej w ramach projektu MAKfilm. Jest to projekt, realizowany przez animatorów, którzy za cel stawiają edukację artystyczną (teatralno – filmową) dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Za pomocą mediów wizualnych i zabiegów scenicznych uczestnicy przedsięwzięcia zdobywają wiedzę na wybrany przez siebie, wcześniej ustalony temat. Uczniowie poznali różne gatunki filmowe i dowiedzieli się, jak one się rozwijały.

Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza miała charakter multimedialnych prezentacji przeplatanych wykładami prowadzącego. W drugiej części uczniowie zostali zaproszeni na projekcję filmu Most do Terabithii. Lekcja była naprawdę ciekawa, a film dostarczył dzieciom wielu wzruszeń.