Spotkanie autorskie

W czwartek 18 listopada uczniowie z klasy III c uczestniczyli w spotkaniu  z pisarką książek  dla dzieci- Melanią Kapelusz zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Pisarka zadebiutowała w 2006r. dwutomowym cyklem książek  „Kinga i co z niej wyrośnie” i „Kinga i jak ją rozgryźć”. Znana jest też ze zbioru opowiadań o paczce trzynastu zaprzyjaźnionych skrzatów pt. „Krasnoludki” oraz bajki o kocich perypetiach pt. „Koty, czyli historie z pewnego podwórka”.

Pisarka barwnie i dowcipnie opowiadała o dziejach powstawania swoich książek. Następnie przeczytała kilka przygód bohaterów książki pt.  „Krasnoludki”. Utwory pisarki są pełne humoru ale przede wszystkim  pouczają, wskazują poprawne normy zachowań.

W drugiej części spotkania dzieci weszły w rolę dziennikarzy i zadawały pytania. Padło ich mnóstwo. Uczniów interesowało niemal wszystko: skąd czerpie pomysły, jakie książki zamierza napisać, czy powstanie scenariusz filmu dla dzieci i młodzieży, jakie książki uwielbiała czytać w dzieciństwie, czy lubi zwierzęta… Niektóre pytania były bardzo zabawne. Na koniec nastąpiła ważna chwila, na którą wszyscy zawsze czekają z niecierpliwością, czyli rozdanie autografów. Dzieci prosiły autorkę o podpis na zakupionych książkach.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci uczniów.

T. Skrzypiec