Sp1

Śpiąca Królewna

4 grudnia uczniowie z klas IV-VI obejrzeli w Szczecinie w Hali Widowiskowo – Sportowej ,,Arena” niesamowite, baśniowe widowisko pt. ,,Śpiąca Królewna” w reżyserii Olgi Kondraszkowej w wykonaniu moskiewskiej rewii na lodzie.

,,Śpiąca Królewna” to przedstawienie oparte na baśni Charles’a Perraulta, przygotowane dla dzieci w związku ze zbliżającym się dniem św. Mikołaja. Kiedy oglądaliśmy spektakl okazało się, że nie jest to baśń jaką znamy. Na scenie – lodowisku pojawił się m.in. Czerony Kapturek, wilk, Kopciuszek, Kot w Butach, krasnoludki, krowa skacząca przez skakankę i wielu innych baśniowych bohaterów, którzy zostali zaproszeni do królewny Aurory na bal.  Niestety zła wróżka sprawiła, że królewna podczas balu ukuła się w palec i zasnęła na sto lat. Na szczęście, jak to w baśniach bywa, pojawił się piękny książę, który obudził Aurorę. Na dworze zapanowała ogromna radość…

W trakcie przedstawienia mogliśmy podziwiać choreografię opracowaną przez Olgę Kondraszkową, która pełna była popisów artystów, zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie.Widzów zachwyciły także przepiękne kostiumy, muzyka oraz efekty pirotechniczne.

Iwona CedroSkip to content