Sp1

SP 1 melduje się na pokładzie MegaMisji

Kolejny już rok uczniowie naszej szkoły biorą udział w MegaMisji Fundacji Orange. To nowoczesny program cyfrowej edukacji dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Przy realizacji wyzwań najmłodsi uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, a to wszystko poprzez zabawę, ponieważ forma programu opiera się na grze edukacyjnej (grywalizacji) z animowanymi bohaterami, którzy mają mnóstwo pytań oraz kłopotów, a dzieci pomagają im je rozwiązywać. 

W MegaMisji stawiamy na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji.

Lider MegaMisji Helena BanaśSkip to content