Sp1

Śniadanie daje moc

W środę 8 listopada b.r uczniowie klas I – III naszej szkoły włączyli się do corocznej akcji „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Głównym celem tego programu jest zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Uczniowie klas I – III przygotowywali zdrowe śniadanie: kolorowe kanapki, sałatki oraz koktajle owocowo – mleczne. Dzieci samodzielnie przygotowywały śniadanie następnie usiadły do wspólnej degustacji. Podczas tego wspólnego posiłku uczniowie utrwalili nawyki kulturalnego jedzenia oraz zasady zachowania przy stole.

W tym dniu przeprowadzono również inne działania o charakterze edukacyjnym dotyczące roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację społeczności klasowej.

Śniadanie daje nie tylko moc ale też wiele radości i uśmiechu 🙂 🙂 🙂

Celina Słupecka

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content