Sp1

Śniadanie daje moc

O tym jak ważne jest zdrowe odżywianie wiedzą uczniowie naszej szkoły. Na początku listopada uczestniczyliśmy w corocznej akcji „Śniadanie daje moc”. Uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowywali pyszne i kolorowe kanapki. Zapach roznosił się po całej szkole. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Uczniów z klasy 3c i 3d odwiedziła pani dietetyk mgr inż. Agnieszka Kwiatkowska z Natur House. Pani Agnieszka przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego stylu życia i odpowiedniego odżywiania. Uczniowie  dowiedzieli się jakie są tajniki zdrowej diety, zasady prawidłowego odżywania się i jaki wpływ na nasze zdrowie ma odpowiednia dieta. Poza tym, w ramach akcji „Śniadanie daje moc” uczniowie klasy II b oraz II a przygotowali inscenizację do wiersza Jana Brzechwy pt.” Na straganie”. W czasie tego przedstawienia dzieci wcieliły się w role warzyw – czyli głównych bohaterów wiersza. Przedstawienie zostało zaprezentowane dzieciom ze świetlicy szkolnej. Następnie odbył się quiz wiedzy na temat wartości odżywczych owoców i warzyw, a także zagadki o owocach i warzywach. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów.

E. Cichoń

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content