Sp1

Śniadanie daje moc!

Jedynka dba o zdrowie- każdy uczeń ci to powie!

W piątek, 6 listopada uczniowie „Jedynki” wzięli udział w programie „Śniadanie daje moc”. Głównym celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zasad prawidłowego odżywiania dzieci, w tym roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzieci dowiedziały się również poprzez edukację i promocję prawidłowego żywienia, co należy robić, by przyczynić się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce.

Od samego rana w całej szkole czuć było zapach świeżych warzyw, owoców oraz produktów potrzebnych do wykonania zdrowego śniadania. Wszystkie klasy z ogromnym zaangażowaniem i pomocą ze strony rodziców wykonały wesołe, kolorowe kanapki, warzywne koreczki oraz owocowe szaszłyki. Nie trzeba było nikomu powtarzać, jaką wielką rolę w prawidłowym funkcjonowaniu odgrywa zdrowe odżywianie (a zwłaszcza śniadanie). Nauczyciele przygotowując swoich podopiecznych do tego dnia, udzielali informacji na temat odpowiedniego trybu życia oraz zapoznawali ich z piramidą żywienia. Wzbogaceni o wiedzę teoretyczną, uczniowie przystąpili do śniadaniowej zabawy, pamiętając oczywiście o wcześniejszym myciu rąk. Podczas dekorowania wesołych kanapek samymi zdrowymi produktami oraz przyrządzania najrozmaitszych przekąsek uczniowie degustowali świeżo wyciskane soki oraz kompoty. W wielu klasach młodzi kucharze wysłuchali również opowiadania​​ pt. Wiem, co jem! Słuchowisko zdrowe i bajkowe, które nawiązywało do tematyki zdrowego odżywiania i negatywnego wpływu na organizm chipsów i napojów gazowanych oraz obejrzeli bajkę dotyczącą dbania o własne zdrowie.

Zajęcia w klasach zakończyły się wspólnym posiłkiem przy wesołej piosence pt. Witaminy, oczywiście z uwzględnieniem estetyki i kultury spożywania posiłków.

K. Szczerba

Więcej zdjęć zapraszamy 🙂Skip to content