Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów SP1

14 października 2013 roku to dzień szczególny dla wszystkich pierwszaków – przyjęcie w poczet  uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie.

Najpierw dwa tygodnie przygotowań i prób. Potem zaproszenie rodziców,  gości,  i  …

W końcu nadszedł ten dzień, kiedy to odświętnie ubrani uczniowie czterech klas pierwszych z wielkim przejęciem mogli zaprezentować swoją wiedzę, umiejętności recytatorskie i wokalne. Testował ich nie kto inny,  jak sam profesor (w rolę bardzo przekonująco wcielił się uczeń klasy VI d Tomek Wróblewski).  Pierwszoklasiści zdali pierwszy w swoim życiu egzamin i zostali dopuszczeni do ślubowania. Przyrzekali na sztandar szkoły: ,,uczyć się pilnie i chętnie, szanować pracę swoją i innych ludzi, dbać o dobre imię szkoły i klasy, żyć uczciwie i odważnie, kochać swoją ojczyznę i pracować dla niej kiedy dorosną”. Ślubowanie uczniów odebrała wicedyrektor szkoły pani Katarzyna Jarosz.
Następnie reprezentanci klas pierwszych złożyli podpisy pod tekstem ślubowania w Kronice Szkoły. Punktem kulminacyjnym był moment pasowania. Dyrektor szkoły pani Krystyna Górecka symbolicznym dotknięciem  piórem  włączyła każdego pierwszaka w poczet społeczności szkoły. Pamiątką tego wydarzenia jest pierwszy dokument – legitymacja szkolna, którą uczniowie otrzymali z rąk swoich wychowawczyń. Miłą niespodzianką dla dzieci były  drobne upominki i słodycze ufundowane przez  Radę Rodziców. Na zakończenie uroczystości zrobiono pamiątkowe zdjęcia, które trafią do kroniki i galerii zdjęć na stronie internetowej szkoły.

Z pewnością ten dzień pozostanie na długo w pamięci naszych najmłodszych uczniów.

Wychowawczynie klas pierwszych dziękują Wszystkim,  którzy w jakikolwiek  sposób pomogli w przygotowaniach do uroczystości pasowania.

Brygida Gębarska