„Ślubuję na sztandar szkoły

Uczyć się pilnie i chętnie,

Szanować pracę swoją i innych ludzi,

Dbać o dobre imię szkoły i klasy,

Żyć odważnie i uczciwie,

Kochać swoją Ojczyznę

I pracować dla niej kiedy dorosnę.”

Dziś  uczniowie klas pierwszych naszej szkoły tymi oto słowami złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie zostali pasowani  przez Panią Dyrektor Krystynę Górecką na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie. 131 uczniów z 6 klas pierwszych zaprezentowało się w Choszczeńskim Domu Kultury w części artystycznej, recytując wiersze, tańcząc i śpiewając piosenki. W części oficjalnej pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły, po czym wychowawcy klas wręczyli każdemu pierwszy ważny w ich życiu dokument – legitymacje szkolną oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Pierwszoklasistom przez całą uroczystość towarzyszyli wychowawcy oraz zaproszeni rodzice i goście. Zwieńczeniem tej wyjątkowej i niezapomnianej w życiu każdego ucznia uroczystości była specjalnie przygotowana niespodzianka – występ magika Pana Roberta Szablewskiego, który przeniósł naszych najmłodszych uczniów w świat iluzji i złudzeń, czym wywołał szerokie  uśmiechy na ich twarzach.

Katarzyna Szczerba,  Natalia Górazda