Sp1

Śladami Zenka Wójcika

no images were found

Dnia 14.11.2014 r. uczniowie klasy VI b na lekcji języka polskiego w nietypowy sposób utrwalali wiadomości z lektury „Ten obcy”. Dwa tygodnie wcześniej dzieci zostały podzielone na grupy w celu wykonania planszowej gry edukacyjnej dotyczącej lektury, którą niedawno omawiały. Wszyscy podeszli do tego z wielkim entuzjazmem, dlatego efekt był zaskakujący. Piękne kolorowe plansze, pionki, kostki do gry wykonane z różnych materiałów wzbudzały zainteresowanie wszystkich. W trakcie lekcji uczniowie zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez inne zespoły. W zależności od pomysłu twórców zadania były o różnym stopniu trudności, ale wszystkie nawiązywały do treści lektury Ireny Jurgielewiczowej. Cała klasa jednogłośnie stwierdziła, że taka forma powtórki wiadomości jest bardziej ciekawa, skuteczna i przyjemna. Uczestnicy zabawy stwierdzili, że lekcja była świetna!

Matylda Fischer
Ucz kl. VI bSkip to content