Sp1

Skąd pochodzi woda, która płynie w rurach naszych domów?

Na to pytanie i na wiele innych próbowaliśmy znaleźć odpowiedź podczas kontynuacji Spaceru krajobrazowego na temat „Woda w krajobrazie”. Klasa II „c” i II „d” odwiedziły Zakład Wodociągów i Kanalizacji w  Choszcznie, gdzie pod okiem pana Pawła Gałwy, pani Moniki Pilch – Cieślak oraz pana Marcina Zimmera odkrywaliśmy tajniki pochodzenia naszej wody. Mieliśmy okazję zobaczyć studnie, które odprowadzają wody gruntowe do stacji uzdatniania wody. Tutaj odbywa się filtrowanie i oczyszczanie wody. Nowoczesne mierniki wskazują na poziom zużywanej wody w całym mieście. Pan Paweł zapewniał nas, że jest ona bardzo dobrej jakości i nadaje się prosto do picia. Następnym punktem wycieczki była Miejska Oczyszczalnia Ścieków Komunalnych znajdująca się na skraju miasta. W budynku biurowym obejrzeliśmy prezentację na temat segregowania śmieci oraz znaczenia oczyszczalni dla środowiska i całej planety. Dzięki oczyszczaniu ścieków, woda może być ponownie przetwarzana, następnie czysta trafia do jezior, rzek i do morza. Dowiedzieliśmy się , jak ważne dla środowiska jest oszczędzanie wody. Na zakończenie obejrzeliśmy widok całego obiektu z lotu ptaka, nakręcony przez drona. Serdecznie dziękujemy gospodarzom za lekcję przyrodniczo-ekologiczną. 🙂

J. Kobylska

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content