Sp1

Realizujemy nowy projekt eTwinning

W grudniu 2014 r. rozpoczęliśmy realizację projektu eTwinning: „Die Sehenswürdigkeiten unserer Städte” czyli Zabytki naszych miast. Naszą szkołą partnerską jest Szkoła Podstawowa w Thessalonikach w Grecji. Uczniowie tej szkoły również uczą się języka niemieckiego i dlatego to właśnie język niemiecki jest językiem realizowanego przez nas projektu. Nad zadaniami projektowymi w naszej szkole pracują uczniowie klasy VIA. Pierwszym zadaniem było wykonanie prezentacji  o zabytkach i ciekawych miejscach w naszych miastach.

Prezentację Choszczna przygotowali: Martyna Nieczysta, Hania Zienda i Hubert Zienda. Uczniowie przedstawili i opisali w prezentacji m. in. bibliotekę miejską z zabytkowym Barbakanem, mury miejskie, Pomnik Jeńców Offlagu IIB Arnswalde.

Podobną prezentację o zabytkach w swoim mieście wykonali uczniowie greckiej szkoły, pokazali i opisali Białą wieżę, rotundę, port, zamek bizantyjski. Na jednym ze zdjęć możemy również zobaczyć ich szkołę.
W kolejnym etapie naszej współpracy poznamy lepiej szkoły, w których się uczymy. My przedstawimy naszą szkołą oraz dowiemy się jak wygląda szkoła naszych greckich kolegów i koleżanek.

Ewa Winnicka

Oto efekty naszej dotychczasowej pracy:Skip to content