Sp1

„Pyszna” lekcja języka polskiego

Wczorajszą lekcję języka polskiego uczniowie klasy IV a zapamiętają na długo. Były to nietypowe zajęcia podsumowujące cykl lekcji na podstawie powieści Roalda Rahla „Charlie i fabryka czekolady”.Gabinet języka polskiego na 45 minut zamienił się w fabrykę czekolady. Uczniowie, wcześniej podzieleni na zespoły, przygotowali różne słodkie pyszności, wszystkie obowiązkowo czekoladowe!

Najpierw nastąpiła prezentacja grup, zapoznanie z wypiekami. Wszyscy mieli za zadanie zaprezentować przepis na smakołyk (zgodny z wyznacznikami pisania przepisu) oraz zareklamować swój produkt. Najlepszym punktem lekcji okazała się oczywiście degustacja czekoladowych specjałów. Zespoły zaprezentowały przede wszystkim muffiny różnego rodzaju, ale nie zabrakło również innych smakołyków: naleśników z czekoladą, ciasta czekoladowo-miętowego, a nawet fontanny czekoladowej, w której maczaliśmy rodzynki, paluszki i biszkopty.

Trzeba przyznać, że wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i świetnie przygotowali się do tej wyjątkowej lekcji. Na wielką pochwałę zasługuje przede wszystkim drużyna dziewcząt (Julka Skrzypiec, Majka Sztela, Oliwka Watkowska, Werka Biłec i Jagódka Wolna), które nie tylko przygotowały przepyszną degustację, ale zadbały o inne szczegóły – obrus, kolorowe sztućce, talerzyki, serwetki, a nawet o prezentację zdjęć z przygotowań do lekcji.

Gratuluję uczniom klasy IV a zdolności kulinarnych i udanego podsumowania lektury.

Nauczycielka języka polskiego – Olga TaratajcioSkip to content