Sp1

„Ptasie radio” z aplikacją Quiver

27  grudnia obchodziliśmy 60 rocznicę śmierci wybitnego polskiego poety Juliana Tuwima,  którego wiersze do dziś bawią i wzruszają kolejne pokolenia czytelników. Z tej okazji Filia Publiczna naszej biblioteki zorganizowała zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klasy III c Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie. Trzecioklasiści na podstawie fragmentu lektury, szukali zaginionych w terrarium gadów, trenowali czytanie wierszy połówkowych i rozwiązywali zadania matematyczne.

Na koniec korzystając z aplikacji  Quiver – 3D Coloring App, dzieci ożywiły bohaterów „Ptasiego radia”. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości, grafiki ptaków zamieniły się w trójwymiarowe obiekty, które nie tylko posiadały barwy użytych przez uczniów kredek, ale także wydawały dźwięki i potrafiły się animować.

Helena Banaś

 

 Skip to content